O koupaliště ve Vraném pečují hasiči

Teplé červencové počasí láká k vodě. Osvěžení uvítají nejen ti, kteří mají prázdniny nebo dovolenou. Vodních ploch, které jsou na Kladensku vhodné ke koupání, je málo. O to větší radost mají obyvatelé z Vraného, kde si místní požární nádrž vzali od obce do pronájmu dobrovolní hasiči a poskytují svým obyvatelům komfort podobně jako na koupališti.

Vstupné je zdarma a voda zatím průzračná. Jak potvrdil velitel SDH Vraný Václav Sýkora, hasiči nádrž pravidelně čistí, aby byla celou sezonu voda čistá.

„Naše požární nádrž bývala kdysi farským rybníkem, zhruba před padesáti lety byly dno a břehy zpevněny panely,“ vysvětluje Sýkora. Koupaliště je zásobeno prameny a voda je průtočná, i když v posledních třech letech jí ubylo, protože klesly spodní vody. „Vody ke koupání je přesto stále dost. Naším úkolem je nejen dozor, ale i čištění nádrže, dávkování chemie, která se z vody posléze odpaří a může dál odtékat do sousedního Víchova rybníka,“ řekl Sýkora.

„Koupání je na vlastní nebezpečí. Přesto máme stále přehled, co se na koupališti děje,“ upozorňuje velitel hasičů. „Nikoho nevyhodíme, pouze takové lidi, kteří se neumějí chovat. Nesmí se u nás ale koupat psi a prát prádlo. I to už jsme řešili. Jednou už jsme museli požádat o pomoc policii, když tu návštěvníci dělali nepořádek a nebylo možné je zklidnit," uzavřel Sýkora.