Nyní můžete být online i v autobuse

Komu z nás se to už někdy nestalo? Potřebujeme si přečíst důležitý e-mail, odeslat neodkladnou zprávu. Při cestování jsme vinou zpoždění nuceni co nejdříve zjistit jiný spoj, zarezervovat si místo... Pokud nemáte v takové chvíli zařízeno připojení k internetu přes mobilní telefon, problém řešíte voláním známým nebo kolegům, aby to za vás vyřídili. S těmito situacemi si již na trase Kladno-Praha-Kladno nemusíte dělat starosti.

Největší regionální dopravce, ČSAD MHD Kladno, a.s. vyšel vstříc potřebám cestujících. Ve spolupráci se společností reklama.kladno.cz byl vybaven první z autobusů bezdrátovým připojením Wi-fi. I když zatím bylo toto připojení zprovozněno jen ve zkušebním provozu, je podle prvotních reakcí cestujících příjemným překvapením.

V současné době je připojení zdarma, kvalita spojení je po celé délce trasy dobrá. Po přihlášení se zobrazí reklamní stránky a po uplynutí 10 sec. se načte standardní prohlížeč. V polovině září 2011 bude vyhodnoceno využití wifi připojení a bude rozšířeno i na další linky regionální dopravy.

www.kladno.cz