Nový park by měl vzniknout v centru Kladna

Polorozbořený parčík v ulici Čs. Armády by už v příštím roce mohl dostat novou podobu. Bývalé tržiště, které nyní připomíná spíše džungli s betonovými plochami, by se mělo změnit na důstojné prostranství k odpočinku plné zeleně, s udržovanými chodníky a také fontánou.

Zda se tak stane, o tom nyní jedná Výbor regionální rady. Rozhodnutí by mělo padnout na přelomu listopadu a prosince. 

Město má s plochou smělé plány. Po rekonstrukci, která by měla stát téměř 15 milionů korun, by zde měla vzniknout malebná zóna pro trávení volného času. Podle projektu by se zde měly nacházet četné herní prvky, obnoví se zeleň a zároveň by celý prostor měl být rozdělen podlouhlými záhony s keři a kovovými pergolami.
 
Neutěšený stav komunikací by tu měla vystřídat zámková dlažba s protiskluzovým povrchem a počítá se i s altánem a lavičkami. Rekonstrukcí tu podle mluvčího kladenského magistrátu Viléma Frčka projde také veřejné osvětlení. „Je třeba, aby plně pokrývalo celé území a zajišťovalo bezpečný pohyb osob. Současně se celý prostor upraví pro potřeby lidí s omezenou schopností pohybu a orientace,“ zmínil Frček.
 
„Domnívám se, že vznik odpočinkové zóny je důležitý především kvůli místním lidem. Otevřením pavilonu Centra akutní medicíny se tam přece jen zvýšil provoz, a tak je na druhou stranu třeba udělat něco pro zlepšení lokality,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek.
 
Podle jeho slov by se v novém parku měla nacházet také fontána. „V prvním kole administrace nám bylo vytýkáno, že tam není vodní prvek, takže jsme ho dodatečně zařadili. Pokud to bude možné, s pracemi bychom chtěli začít na jaře příštího roku a dokončit je na podzim,“ řekl Jiránek.
 
Odhadované náklady na revitalizaci plochy činí 15 milionů korun, přičemž 85 procent by měly pokrýt právě dotace Evropské unie, o nichž se jedná.