Právě se nacházíte:

Nový obor v kladenské ZUŠ

Ti, co mají rádi focení nebo natáčení, si přijdou na své. Základní umělecká škola v ulici 5. května otevírá nový obor Fotografování a videotvorba.

„Začali jsme zavádět multimédia. V současné době se proškolují kolegové, aby mohli žáky nové metody učit. Od roku 2012 budeme podle školních vzdělávacích programů muset vyučovat pomocí multimedií. Také proto jsme zavedli zmíněný obor, který bude učit výborný fotograf Jiří Hokův,“ uvedla ředitelka ZUŠ Michaela Bernášková. Učebna bude vybavena tak, aby zde bylo možné elektronicky zpracovat hudbu. „Každým rokem se snažíme školu modernizovat, udělat něco nového. Například minulý rok jsme natočili krátký film o naší ZUŠ, z čehož chceme udělat tradici,“ prozradila Bernášková.
Jenže to vypadá, že umělecké školy mohou mít problémy. „Vyšel článek v novinách, kde ministr školství zmiňuje možné změny ve školství, protože chce uspořit sedm miliard korun. V návrhu jsou možnosti, že ZUŠ by finančně spadaly pod krajské úřady, nebo aby tyto školy zvyšovaly úplaty za vzdělání,“ sdělila Bernášková.

„Já jen doufám, že umělecké školy přežijí, i když to není ekonomicky výdělečná činnost. Ovšem zařadily se do sítě ministerstva školství. Tento systém vzdělávání se mi zdá nejen pro žáky tím optimálním. Jsme jedna z mála zemi v Evropě, která má státní základní umělecké školy,“ zakončila Bernášková s tím, že díky tomu její žáci nemají čas například páchat trestnou činnost.

www.kladno.cz