Nové cyklostezky v Kladně

Cyklisté mohou mít další z důvodů k radosti. Nejprve kladenská radnice zahájila tříměsíční zkušební provoz sdílených růžových kol, takzvaných Rekol. Teď chce zvýšit bezpečnost cyklistů a zlepšit podmínky pro jízdu po městě. K tomu by měla sloužit nově vybudovaná cyklostezka v ulicích ČSA a Vítězná.   

„Uprostřed ulic bude nové osvětlení, dva třímetrové jízdní pruhy, metr široká cyklostezka a metr a půl pro podélné parkování automobilů. Na stromech, které v těchto místech budou, bude zároveň také vánoční výzdoba, proto jsou zde budovány také přípojky,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf, podle kterého by se mělo jednat o pěkný bulvár v létě a také by se mělo jednat o ulice s jedinečnou vánoční atmosférou. 

Ve větším bezpečí by nově měli být také chodci a cyklisté přecházející Rakovnickou ulici v Rozdělově. 

„Máme velký bezpečnostní problém, například ve starém Rozdělově nelze bezpečně přejít Rakovnickou ulici. Právě z tohoto důvodu by měl být vybudován zvýšený přechod, tak aby se nejen cyklisté bezpečně dostali přes tuto silnici. Téměř stejný problém je v případě Doberské ulice. V těchto místech bychom chtěli od vlakového přejezdu ještě letos vybudovat v místech, kudy vede elektrické vedení, napojení na páteřní cyklostezku,“ uvedl primátor. 
V příštím roce by vedení města chtělo pro cyklisty na vlakovém přejezdu vybudovat vlastní závory a cyklostezku dotáhnout do těchto míst také z druhé strany. 

„Od rozdělovského fotbalového hřiště by navíc mohlo vzniknout napojení na páteřní cyklostezku pomocí lesní cesty, která ústí u autobusové točny U Zvonečku,“ doplnil Milan Volf. 

Kromě toho by chtěl primátor také vznik cyklostezky, která by mohla vést podél železniční trati ve směru na Prahu. Jestli se Kladeňáci vůbec dočkají spojení s hlavním městem, to je ale zatím ve hvězdách.