Nová hřiště prý do září budou

Počtářské chyby se prý dopustila firma, která měla pro Kladno v letošním roce vystavět tři nová moderní sportoviště. Společnost, která vyhrála výběrové řízení na zakázku přesahující 14 milionů korun, své kalkulace zřejmě podcenila. Práce proto zhotoví firma, která nabídla druhou nejnižší cenu. Termín dokončení do začátku září by změna ovlivnit neměla.

Moderní oplocené areály vzniknou při Základních školách v Amálské a Školské ulici a ve Štechově ulici. Jejich areály budou určeny zvláště pro míčové hry a dvě, v blízkosti škol, doplní i běžecké ovály a dráhy pro skok daleký.

Hřiště měla realizovat společnost Metall Quatro s. r. o.. Ta však podle primátora Kladna Dana Jiránka od záměru ustoupila. „Zdůvodnila to tím, že udělala počtářskou chybu a za peníze, které nabídla při výběrovém řízení, není možné práce provést. Proto vyzveme firmu, která nabídla druhou nejnižší sumu,“ řekl Jiránek. Tou by měla být společnost Tubeko Sport s. r. o.

Vzhledem k tomu, že původní společnost s pracemi ještě ani nezačala, termín dokončení hřišť do začátku září podle primátora stále platí. „Je pravda, že u těchto menších zakázek je ze strany města jištění obtížnější, než u významných investičních akcí. Při nich zhotovitelé skládají jistinu, a to nám dává mnohem lepší pozici. Navíc jednou z podmínek pro účast při výběrovém řízení je předem podepsaná smlouva soutěžící firmou,“ uvedl.

Náklady na vybudování třech nových sportovišť přesáhnou 14 milionů korun. Více než jedenáct milionů ale město uhradí z dotace Evropské unie.

www.kladno.cz