Nechte si včas vyměnit občanku

26. 10 2011 | Obyvatelé města Kladna se musejí připravit na velké problémy při vyřizování nových občanských průkazů. Od začátku roku 2012 bude povinné užívání občanských průkazů se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem (e-OP). Problém je ale v tom, že ministerstvo vnitra zatím nenavýšilo počet míst, kde mohou lidé v Kladně výměnu uskutečnit.

Ministerstvo vnitra několikrát avizovalo, že platnost nových občanských průkazů posune nebo pomůže v posílení počtu míst, kde bude v Kladně možné výměnu uskutečnit. Ani jeden ze slibů ministerstvo nesplnilo. Úředníci tak budou mít nyní velký problém vše stihnout bez front a bez čekání, protože odbavovacích míst je vážný nedostatek.

Magistrát Kladna se tak nyní vinou nedodržení slibů ministerstva musí k problému postavit a přijmout taková možná opatření. Přesto už nyní je jasné, že lidé budou mít s vydáváním různých dokladů kvůli potížím s výměnou občanských průkazů komplikace.
 
V souvislosti se zajištěním technického zabezpečení agendy e-OP dojde k celostátním technologickým odstávkám jak na úseku občanských průkazů, tak cestovních dokladů.
Změna se sice týká pouze občanských průkazů, ale promítne se i do vydávání pasů. Žádosti o vydání nových občanských průkazů se budou přijímat na pasových přepážkách, proto se doporučuje nenechávat výměnu pasů na poslední chvíli těsně před odjezdem na dovolenou.
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO