Nebaví vás neustále vyměňovat čiré brýle za sluneční? Vyzkoušejte samozabarvovací čočky!

Jaro je tu, vysvitlo sluníčko a naše oči se musí přizpůsobovat náročnějším světelným podmínkám. Snad každý, kdo nosí dioptrické brýle, si pokládá otázku, jak tuto situaci vyřešit vhodnými brýlemi tak, aby nebylo nutné je neustále vyměňovat.

Samozabarvovací čočky nám tuto práci a námahu mohou usnadnit. Samozabarvovací čočky jsou uvnitř místnosti čiré a venku na jasném slunečním světle se zabarví až k nerozeznání od slunečních brýlí. Rychle reagují a přizpůsobují se změnám světelných podmínek, vždy propustí právě takové množství světla, které Vám umožní komfortní vidění.

U OptikDoDomu dostanete až do konce července 2012 k samozabarvovacím čočkám obrubu Icona či Jovita dle vašeho výběru ZDARMA!

Přijďte si vybrat do naší kamenné prodejny ve Vašatově ulici (kontakt zde) nebo využijte naší službu a objednejte si návštěvu optického poradce, který přinese kolekci brýlí k vám a poradí s výběrem čoček a obrub. Schůzka je naprosto zdarma a nezávazně. Proč zvolit službu OptikDoDomu? Zde se podívejte na krátké video.

Pokud chcete zprostředkovat návštěvu optického poradce, klikněte sem.

Jak rychle se čočky zabarví?

Proces zatmavení trvá asi 30 vteřin a odbarvení je asi dvojnásobné. (zde se podívejte na krátké video).
Maximální hodnoty zabarvení se pohybují kolem 80%, vše záleží na světelných a teplotních podmínkách.
Obecně samozabarvovací čočky nejlépe reagují za chladnějšího slunečního dne. Volte také barvu vhodnou k barvě brýlové obruby. Zabarvení čoček můžete volit buď do šedé a nebo hnědé barvy.

Samozabarvovací čočky ve skle nebo v plastu?

Samozabarvovací schopnost u minerálních brýlových čoček funguje na principu množství probarvené skloviny, záleží tedy na dioptriích, které potřebujete.
U vyšších dioptrií je na výrobu čočky použito více skloviny a brýlová čočka se zabarví více a nerovnoměrně, zárověň přidává na její tloušťce.

U plastových brýlových čoček dochází k zabarvení po celé ploše rovnoměrně, protože se v tomto případě jedná o povrchovou úpravu, ve které fototropní (samozabarvovací) molekuly reagují na UV záření a čočka se následně zabarví.

Plastové čočky jsou všeobecně lehčí než minerální.

Jsou samozabarvovací čočky Transitions VI vhodné i pro řízení v autě?

Samozabarvovací čočky reagují na UV záření. Čelní skla novějších automobilů již UV záření pohltí a proto intenzita zabarvení není taková. Samozabarvovací čočky se v autě zabarví na cca 30%.
Další možností jsou samozabarvovací čočky XTRActive, které jsou mírně zabarvené i v místnosti a zabarví se i v autě.

Chcete se dozvědět další zajímavosti o brýlích a čočkách? Sledujte náš blog MilujemeBryle.

Vyzkoušejte samozabarvovací čočky od OptikDoDomu a vyberte si obrubu ZDARMA!
Akci můžete využít až do konce července v naší kamenné prodejně ve Vašatově ulici nebo klikněte zde a my vám zprostředkujeme návštěvu našeho optického poradce.

Česká Televize natočila o konceptu reportáž pro svůj pořad Ekonomika+.
Pořad si můžete pustit zde.