Nadšenci krosových kol budou mít novou trať BMX

Fanoušci speciálních krosových kol už nebudou odkázaní jen na lesní cesty. Kladenská radnice pro ně chce ještě letos začít stavět zvláštní dráhu. Kromě ní se ve městě právě staví také nový skatepark.

Magistrát se chystá postavit vyznavačům adrenalinových sportů speciální terénní trať pro kola BMX. „Ta by měla vzniknout v Sítenském údolí. Rádi bychom začali stavět ještě letos,“ potvrdil mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček. Město získalo na výstavbu dráhy dotaci z evropských fondů.

Speciální dráha pro BMX se skládá z řady terénních vln, skokanských můstků a klopených zatáček. Velká středočeská města taková zvláštní závodiště nemají. Řada vyznavačů BMX tak obvykle využívá skateparků nebo terénu v přírodě. Oblíbený je například les u silnice mezi Říčany a Tehovem.

„V Sítenském údolí vznikne část pro děti a část sportovní, kde bude mlatová dráha,“ přiblížil projekt primátor města Dan Jiránek.

Zatímco příznivci BMX si budou muset ještě počkat, fanoušci jízdy na skateboardu dostanou svůj skatepark už v září. Areál najdou mezi vlakovým nádražím v kladenských Kročehlavech a hypermarketem Tesco. Skatepark podle Frčka nabídne jízdu na skateboardu nebo in-line bruslích začínajícím i pokročilým sportovcům. Překážky totiž budou různě vysoké i obtížné.

„Začínající jezdec bude mít po zvládnutí základních dovedností možnost dále se zdokonalovat. Nestane se tedy, že by vyčerpal všechny možnosti triků a jízda by ho přestala bavit,“ vysvětlil mluvčí.
U skateparku vznikne také odpočinková zóna. Projekt počítá i s plochou pro diváky. Skatepark totiž bude splňovat i podmínky pro pořádání různých závodů a exhibic.

www.kladno.cz