Na opravu dvou oddělení slánské nemocnice naváží další úpravy

Na opravu dětského a gynekologického oddělení slánské nemocnice za 20 milionů korun naváží další úpravy přilehlých prostor gynekologie za několik milionů korun. Tyto prostory také potřebuji modernizaci. Slánští radní tento plán už odsouhlasili, schválit ho ale musí i zastupitelé. ČTK to řekl místostarosta Slaného Milan Grohmann. 

Oprava dvou oddělení začala v červnu a končit by měla v listopadu. Součástí modernizace jsou i nové přístroje a další vybavení za zhruba čtyři miliony korun. Město většinu projektu zaplatí z evropských dotací. "Další opravy by se týkaly druhé části gynekologie, která nebyla modernizována," uvedl Grohmann. Cena by neměla přesáhnout čtyři miliony korun. Opravy se tak dočká propojovací chodba, zázemí pro personál i přibude také nové sociální zařízení pro pacienty. 
    
V rámci už zahájené opravy budou přesunuty porodní sály včetně čekacího pokoje a pokoje s lůžky do už hotové přístavby nemocnice. Součástí prací jsou i nové rozvody vody, kanalizace, vytápění, vzduchotechniky a elektroinstalace. Součástí rekonstrukce bude i výměna starých dřevěných oken za plastová a oprava fasády. 
    
Zastupitelstvo Slaného také nedávno odsouhlasilo celkovou opravu Ouvalovy ulice za šest milionů korun, která je ve špatném stavu. Město má na ni přislíbenu dotace, práce by měly začít v říjnu a hotovo by mělo být ještě na podzim. 
 
zdroj: ČTK