Muže podezřelého z vraždy ve Velvarech poslal soud do vazby

Kladenský soud v pátek poslal do vazby muže obviněného z vraždy majitele auta ve Velvarech na Kladensku. Muž podle policie ukradl dodávku a při tom přejel jejího majitele, který na místě zemřel. Obvinění novinářům řekl, že si nevšiml, že by někoho přejel. Hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Soudce Štěpán Jirounek muže poslal muže do vazby kvůli tomu, že by mohl pokračovat v majetkové trestné činnosti. "Pak je tam obava, že by se skrýval a vyhýbal se trestnímu stíhání," dodal Jirounek. Devětatřicetiletý muž byl podle policie v minulosti opakovaně soudně trestán.

Obviněný předtím, než soud rozhodl o jeho vzetí do vazby, krátce promluvil s novináři. Řekl jim, že nevěděl o tom, že by před autem někdo stál a nevšiml si prý, že někoho přejel. Zároveň se omluvil pozůstalým. Dodal, že se o případu dozvěděl až poté, co jej zatkla policie. "V podstatě se hájí tím, že jaksi ve vozidle seděl, nicméně že k tomu přejetí došlo nešťastnou náhodou, protože si nevšiml, že muž leží na té silnici," řekl novinářům advokát Ladislav Šustr.
 
Případ se stal ve středu kolem 09:00 na náměstí Krále Vladislava. Majitel auta si šel nakoupit do místního obchodu, z něhož viděl, jak mu někdo krade auto. Vyběhl z obchodu ven a snažil se zloděje zastavit, ten ho přejel. I přes rychlou pomoc záchranářů, kteří na poslali vrtulník, majitel auta zemřel.
 
Policisté poté rozjeli velkou pátrací akci, do které se zapojil i vrtulník. Ukradený vůz našli mezi Novými a Starými Ouholicemi na Mělnicku, pouze několik kilometrů od Velvar. Údajného pachatele policisté zadrželi ten samý den vpodvečer.
 
Velvary leží na hranici Kladenska a Mělnicka, žije tam kolem 3000 obyvatel. Vražda muže z nedaleké obce místními otřásla. Mezi lidmi se o něm mluvilo jako o šikovném řemeslníkovi, který byl velmi oblíbený.
 
zdroj: ČTK