Právě se nacházíte:

Modernizace Kladna

Kladno je dnes jednou z nejprogresivnějších středočeských lokalit. Toto šedesátitisícové město má strategickou polohu poblíž Prahy. Rostou zde nová místa moderního bydlení, a to zejména v okrajových částech jako je třeba Kladno Dubí. Také se rozvíjí infrastruktura pro sport a trávení volného času. Další skok Kladnu umožní rychlodráha do Prahy.

Co se týče infrastruktury pro sport a volný čas, na Kladně se nedávno dokončila modernizace zimního stadionu, je zde atletický stadion s krytou halou, své zázemí má fotbal i třeba hokejbal. Vznikají nová dětská hřiště se skluzavkami, lezecká stěna, modernizací prošel akvapark. Kladno se tak v poslední době mění doslova před očima. Rostou zde nové bytové projekty, revitalizují se zajímavé lokality a vzniká nová infrastruktura. 

Experti odhadují kapacitu dalšího růstu a rozvoje Kladna až na 10 tisíc dalších lidí. Tomu odpovídá kapacita místa, infrastruktury a občanské vybavenosti, která se rozšiřuje s každým novým projektem. Na Kladně ožívají brownfieldy v jeho okrajových částech a obnova krajiny přináší do dříve spících míst nový život. Jednou z částí Kladna, která mění svůj vzhled, je Dubí na východě města. Tato nejrozlehlejší plocha pro přestavbu v Kladně zažívá obrovský rozvoj. Největším nynějším projektem v této oblasti je projekt ICON Park s 230 byty, který dokonce vyhrál cenu odborné poroty 2022 v prestižní soutěži Projektu roku. 

„Nově zde společně s BHM Group stavíme bytový projekt nazvaný ICON Park. V podstatě se jedná o úplně novou čtvrť. A spolu s ní i školku, obchod, kavárnu, park a dětské hřiště,“ říká Kamil Dunaj, ředitel Business developmentu společnosti Getberg a dodává: „Chystáme 230 bytů s dispozicemi od 1+kk do 4+kk a budeme pracovat také na celkové revitalizaci oblasti. Plánujeme zde také vybudovat velký park a cestu kolem projektu nabízející možnosti sportovního vyžití. Vlakové nádraží v Dubí bude s přírůstkem obyvatel procházet modernizací a přímo od ICON Park by měla vést pěší cesta přímo k tomuto nádraží. Máme plány dál proměňovat Dubí v nejmodernější lokalitu středočeského kraje“.

Z kraje Kladna se pohodlně dostanete do Prahy na Zličín za 15 minut, na ruzyňské letiště dokonce za 10 minut. Funguje zde intenzivní vlaková a autobusová doprava, a ještě větší zjednodušení dopravy bude znamenat dokončení rychlodráhy Praha – Kladno, které je plánováno zhruba za 6 let. To pak zcela jistě zlepší ekonomiku celého města, přinese velký rozvoj i do zatím méně rozvinutých částí Kladna. V neposlední řadě nabízí i rychlejší zhodnocení investice do místních nemovitostí. Jednoduchost dopravy mezi Kladnem a Prahou jen podtrhuje přítomnost pražské carsharingové služby Anytime, která má na Kladně domácí zónu. To znamená, že si zde můžete auto půjčit i vrátit. K výhodám z hlediska dopravy patří i blízkost ruzyňského letiště.

„Kladno je podle mého názoru největší investiční příležitostí z lokalit poblíž Prahy. A je to znát i na zájmu, který strmě roste. Stále zde lze ještě pořídit nemovitosti za nižší ceny, než jsou běžné v jiných lokalitách okolo Prahy. Je proto možné pořídit byt či dům levněji, či za stejné peníze s více místnostmi než v jiných lokalitách okolo Prahy,“ říká Filip Hnátek z realitní kanceláře New World Reality.