Ministři nové vlády v Lánech položili věnec k Masarykovu hrobu

Členové nové vlády v čele s jejím předsedou Jiřím Rusnokem položili dnes po poledni v Lánech věnec k hrobu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Premiér Rusnok se u hrobu poklonil, poté zazněla státní hymna. Pietní akt se uskutečnil za malého zájmu veřejnosti.

Ministři dorazili do Lán z Prahy, kde je před polednem jmenoval na Hradě prezident Miloš Zeman. Ministr dopravy Zdeněk Žák řekl novinářům, že vláda tímto aktem chtěla vzdát hold Masarykovým myšlenkám. Dodal, že jako svoji prioritu vidí návrat k normálnosti. Má prý pocit, že dříve se česká politika zaměřovala do zahraničí a zapomínalo se na "člověka doma".
 
Při příjezdu ministry oficiálně přivítal lánský starosta Karel Sklenička. "Situace je vážná, pokud je republika bez vlády, tak je to špatně. Doufám, že ten krok, který pan prezident udělal, je šťastný a vláda nějakým způsobem získá důvěru. My na nižších postech koukáme na to, aby ekonomika běžela, obce měly peníze a mohli jsme pracovat, jak chceme," řekl Sklenička ČTK.
 
Z Lán ministři zamířili zpět do Prahy, kde je čeká první zasedání nového kabinetu.
 
zdroj: ČTK