Městská kamera bude místo bývalé ubytovny dohlížet na dopravu a prostitutky

Frekventovanou křižovatku Kročehlavské a Libušiny ulice v Kladně monitoruje od předminulého týdne nová kamera. Podle vyjádření mluvčí Městské policie Kladno Markéty Fröhlichové tu „oko“ bude především monitorovat výjezdy a vjezdy vozidel do města, což pomůže při pátrání po ukradených vozech a při řešení dopravních nehod. Fröhlichová upřesnila, že se jedná o kameru, která až donedávna dohlížela na pořádek v okolí ubytovny u bývalého masokombinátu.

Frekventovanou křižovatku Kročehlavské a Libušiny ulice v Kladně monitoruje od předminulého týdne nová kamera. Podle vyjádření mluvčí Městské policie Kladno Markéty Fröhlichové tu „oko“ bude především monitorovat výjezdy a vjezdy vozidel do města, což pomůže při pátrání po ukradených vozech a při řešení dopravních nehod. 

Fröhlichová upřesnila, že se jedná o kameru, která až donedávna dohlížela na pořádek v okolí ubytovny u bývalého masokombinátu. „Po zrušení ubytovny byla kamera využívána minimálně. Proto město po dohodě s městskou i státní policií rozhodlo ji přemístit na páteřní křižovatku zmiňovaných ulic,“ vysvětlila.
 
Kromě provozu bude nová kamera v Kročehlavech dohlížet ještě z dalšího důvodu. A to pro kontrolu vyhlášky o nabízení, poskytování a využívání sexuálních služeb na veřejných prostranstvích. „Právě v tomto místě totiž v Kladně k porušování vyhlášky dochází nejčastěji,“ zdůvodnila Fröhlichová.