Mateřinky budou mít bezpečnější vycházky, díky novým reflexním vestičkám

Bezpečnost našich dětí je absolutní prioritou. Zejména venku, v současném hustém silničním provozu na ně číhá nebezpečí v podobě srážky s vozidlem.

Proto Městská policie Kladno pro ty nejmenší vytvořila projekt s názvem Bezpečná vycházka.

Všem mateřským školkám v Kladně městská policie věnuje reflexní vestičky, které děti mohou nosit na vycházky, při cestách do kin, divadel, na plavání nebo kamkoliv, kde se stanou účastníky silničního provozu.

Výstražná, výrazně žlutá vestička je vidět na dostatečně velkou vzdálenost ve dne i v noci a díky reflexním prvkům ji nepřehlédne žádný řidič. Spolu s vestami děti dostanou ještě zábavné a naučné omalovánky s motivem bezpečnosti silničního provozu a výstražné červené světlo.

Předání prvních vestiček se uskutečnilo v Mateřské školce v Kořenského ulici. Spolu se strážníky z oddělení prevence kriminality předal mateřince vestičky primátor města Dan Jiránek. „Bezpečnost dětí je vždy na prvním místě. V reflexních vestičkách je žádný řidič nepřehlédne,“ říká kladenský primátor a zároveň připomíná: „Školáky strážníci městské policie  chrání každé ráno na frekventovaných přechodech u škol, kde usměrňují dopravu.“

Strážníci spolu se svým maskotem Empíkem dětem vysvětlili, jak se vestičky nosí a k čemu slouží. Začátkem března začne městská policie vestičky rozvážet i do ostatních mateřských školek, postupně jich tak rozdá 85.