Lidem z Poldovky konečně vyplatí dlužné mzdy

V polovině května by se zaměstnanci kladenské huti Poldi mohli dočkat výplat. Potvrdil to personální ředitel Poldi Antonín Čimera.  

Vyplynulo to z páteční schůzky s jednatelem firmy Adriano Zambonem. Jelikož soudní rozhodnutí o povolení k reorganizaci podniku už nabylo právní moci, bude možné disponovat s penězi v advokátní úschově. „O uvolnění 1,7 milionu Eur z úschovy musí nejprve požádat společnost, která nás financuje. Jednatel Zambon celý proces spočítal zhruba na deset dnů, což by mohlo být 22. května. Můj odhad je do konce měsíce," řekl Čimera.

Podle jeho slov budou dlužné mzdy vyplaceny zaměstnancům. Těch, kteří v podniku dodnes zůstali, je kolem dvou set. „Lidé nám zatím masově neodcházejí, ale i tak jich je pro výrobu málo. Pokud vše půjde podle plánu, první provozy, kovárny, bychom mohli začít spouštět v polovině června. To je ale zatím jen výhled," upozornil personální ředitel. Poldovka by ale jen se dvěma sty pracovníky do budoucna nevystačila, pro fungování následných provozů bude zapotřebí nabrat minimálně dalších 50 lidí. Jejich přijímání by se mohlo uskutečnit podle Čimery asi v červenci. Kromě kováren by zahájila provoz ještě i dokončovací výroba a tepelné zpracování. Momentálně chodí pravidelně do Poldovky jen zlomek pracovníků, kteří zde vykonávají služby, stejně jako pracují lidé například v účtárnách.