Lidé z Kladna mohou čerpat z výhod sloučené zdravotní pojišťovny

Více než 30 tisíc obyvatel Kladna změnilo na začátku letošního října svou zdravotní pojišťovnu. Došlo k tomu díky sloučení Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE (ZP M-A) s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou (ČPZP). Pro klienty bývalé „Metalky“ se toho ale moc nezměnilo: své záležitosti si vyřizují na stejném bezbariérovém pracovišti v sousedství náměstí Svobody, obsluhují je stejné přepážkové pracovnice a i nadále mohou bez potíží navštěvovat své lékaře. Jediné, co se změnilo, je tak průkazka zdravotní pojišťovny. 

„Věřím, že klienti bývalé Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE si na nové jméno pojišťovny rychle zvyknou a brzy ocení výhody, které ze sloučení plynou. Sloučení s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou nám umožňuje nejen zachovat dlouhodobě vysoký standard kvality a dostupnosti poskytovaných služeb, ale také je dále rozvíjet a zlepšovat,“ uvedla ředitelka divize západ ČPZP Šárka Strolená s tím, že silnější celek klientům přinese řadu výhod, včetně jistoty potřebného lékařského ošetření. „Také z preventivních programů obou sloučených pojišťoven jsme vybrali to nejlepší a v tomto duchu připravujeme i nabídku preventivních programů pro příští rok,“ dodala Šárka Strolená.

Kladenská pobočka ČPZP je otevřená pět dní v týdnu, od 8:00 do 16:00 nebo 16:30. Výjimkou je pátek, kdy se zavírá v 13:00, a pondělí, kdy je naopak otevřeno až do 17:30. Pracoviště je snadno dostupné městskou hromadnou dopravou. Pokud klienti přijedou autem, nemusí řešit problém s parkováním – jsou pro ně rezervována čtyři parkovací místa přímo proti pobočce ČPZP. Pobočka je vybavena vyvolávacím systémem, který denně obslouží průměrně 157 klientů, kteří si své záležitosti v řadě případů mohou vyřídit přímo na recepci. 
 
Sloučením ČPZP a ZP M-A k 1. říjnu 2012 vznikla druhá největší zaměstnanecká zdravotní pojišťovna v ČR, která má celkem 1,167 milionu klientů a 125 poboček po celé republice.