LEGO chystá další expanzi, hala společnosti Celestica zmizí

Dánská společnost LEGO otevřela v Kladně další dvě nové výrobní haly a zároveň oznámila další růst. Dalším krokem bude demolice bývalé haly společnosti Celestica a výstavba dalších výrobních prostor. 

Dánská společnost LEGO se od svého příchodu do Kladna před dvanácti lety neustále rozvíjí. Loni v březnu oznámil světoznámý výrobce hraček investici ve výši 1,2 miliardy korun. Letos před letními prázdninami otevřel dvě nové moderní haly. Další dvě výrobní haly slavnostně otevřel minulý čtvrtek. 

Ačkoliv se výroba LEGO kostiček v Kladně po úplném zapojení všech čtyř nových hal navýší o celou čtvrtinu, stačit to stále nebude. Dánské vedení mateřské společnosti LEGO oznámilo, že s továrnou v Kladně počítá pro svůj budoucí globální rozvoj. Chce tak do Kladna přivést ještě více výzkumu, vývoje a nových technologií. 
 
Konkrétním výsledkem bude přístavba nového patra nad jednu ze stávajících hal. Dále bude provedena demolice bývalé haly společnosti Celestica, kterou LEGO již dříve zakoupilo. Na jejím místě se pak počítá s další výstavbou a rozšiřováním.
 
„Úspěch Lega na Kladně je něčím výjimečným. Dlouhodobě činíme veškeré kroky, aby se tomuto významnému zaměstnavateli u nás dařilo,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek s tím, že si Dánové pro rozšíření svých výrobních kapacit mohli vybrat i svou továrnu v Maďarsku. 
 
Již nyní patří LEGO k nejvýznamnějším zaměstnavatelům ve Středočeském kraji. Zaměstnává kolem 1 500 lidí z celého regionu a dalších mnoho set bude v nejbližší době potřebovat. Kromě výroby kostiček se v Kladně například vymýšlí a projektují obří modely pro zábavní park Legoland a reklamní modely do obchodů.