Konkurz na ředitele kladenské nemocnice zatím není na pořadu dne

Kladenskou nemocnici dál vede zastupující ředitel Vladimír Lemon, nové výběrové řízení chce středočeský kraj vypsat až po dostatečné stabilizaci zařízení. V pátek to sdělil krajský náměstek pro zdravotnictví Zdeněk Seidl (ČSSD). 

„Stávající statutární zástupce Lemon má plnou důvěru mne i hejtmanky kraje Zuzany Moravčíkové (ČSSD). Jako náměstek pro léčebnou péči se přímo nepodílel na finančních tocích v nemocnici, minula ho tedy i kauza ředitelky Kateřiny Pancové a dotací pro výstavbu v nemocnici, o nichž se nyní hovoří jako o problémových,“ uvedl Seidl.

Předchozí ředitelka nemocnice Kateřina Pancová je vazebně stíhaná v souvislosti s úplatkářskou kauzou Davida Ratha.
 
Seidl řekl, že s Lemonem je v kontaktu několikrát týdně a společně s právníky se snaží stabilizovat situaci. „Jde například o některé smlouvy mezi nemocnicí a firmami, které nelze vypovědět ze dne na den. Jde i o vzájemné vztahy mezi kladenskou nemocnicí a nedávnou zrušenou neziskovou Krajskou nemocnicí Středočeského kraje,“ podotkl náměstek.
 
Nemocnice se podle Seidla také domluvila na odchodu s ekonomickým náměstkem nemocnice Jaroslavem Pokorným.
 
„Výběrové řízení na nového ředitele tak nemá zatím pevný termín, i když s jeho uspořádáním určitě počítáme,“ řekl Seidl.