Konec pouličních prodejců v Kladně

Pro pouliční prodejce, mnohdy nabízející zboží pochybné kvality, se Kladno stane neoblíbenou destinací. Vedení města svým nařízením stanovilo nové podmínky pro pouliční prodej. Ve své podstatě ho tím vlastně zakázalo.

Jak poznamenal primátor Dan Jiránek, způsoby okrádání zejména seniorů některými pouličními prodejci jsou často těžko dokazatelné, ale ještě hůře jim je možné předcházet.

„Z občana, který je na ulici obtěžován ´prodejcem´ může být vylákána značně neadekvátní částka. Stává se ale, že prodej je pouhou záminkou ke kontaktu, odvedení pozornosti a následnému okradení,“ uvedl Jiránek.

Nové nařízení města zakazuje pochůzkový prodej na celém území Kladna. Rovněž je zakázán podomní prodej bez předchozí objednávky.
Kdo nařízení poruší, dopouští se přestupku a může být strážníky nebo policisty zkontrolován a pokutován. To prý bude mít podle Jiránka preventivní charakter.

Vedení města nad žádnými výjimkami nebo časově omezenými povoleními pouličního prodeje neuvažuje. „K tomuto účelu nabízíme v období Velikonoc nebo Vánoc pronájem stánků,“ vysvětlil primátor s tím, že nařízení se nebude vztahovat na pořádání charitativních veřejných sbírek v kladenských ulicích.

www.kladno.cz