Kladno letos bude hospodařit s rozpočtem přes 1,8 miliardy korun

Kladno letos bude hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, který na straně výdajů i příjmů počítá s více než 1,8 miliardy korun. ČTK to po jednání zastupitelstva řekl ekonomický náměstek primátora Miroslav Bernášek (ODS). Největší středočeské město letos počítá s investicemi kolem 457 milionů korun, což je o osm milionů více než loni. 

Peníze půjdou letos v Kladně zejména na dokončení projektů, které začaly vloni, což je například oprava silnice v okolí areálu bývalé Poldi, historické budovy divadla nebo výstavba nové centrální knihovny. Zahájena je i rekonstrukce kasáren na školský objekt pro ČVUT nebo rekonstrukce nejstarší městské čtvrti Podprůhon. "Upraví se tam veškerá veřejná prostranství, to znamená komunikace, chodníky nebo mobiliář jako například lavičky. V souvislosti s tím tam je plynofikace čtvrti a oprava všech inženýrských sítí," dodal Bernášek. 
    
Město chce letos také odstranit starou ekologickou zátěž v huti Koněv, zrekonstruovat náměstí Sítná nebo most a vozovku v Průmyslové ulici s předběžnými náklady kolem 50 milionů korun. 
    
Zastupitelé dnes navíc odsouhlasili drobnou investici v kladenském medvědáriu, které se rozdělí na dvě části. "Jeden zastupitel navrhnul rozdělení výběhu na dvě části. Máme tam dvě medvědice, jedna dospěla a nesnesou se mezi sebou. Jsou pouštěny do výběhu na střídačku, nově budou moci být vypuštěny najednou a nedostanou se k sobě," řekl Bernášek. 
    
Sdílené daňové příjmy od státu by měly letos být kolem 671 milionů korun, což je o 19 milionů více než loni. Pokud by město od státu získalo peníze navíc, chtělo by je použít na předčasné splátky úvěru přijatého na spolufinancování investic. Loni město hospodařilo s příjmy a výdaji přes 1,7 miliardy korun.
 
zdroj: ČTK