Kladno letos bude hospodařit s rozpočtem přes 1,7 miliardy korun

Kladno letos bude hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, který na straně příjmů i výdajů počítá s částkou mírně přes 1,7 miliardy korun. Největší středočeské město tak bude hospodařit s podobným rozpočtem jako v loňském roce. Návrh dnes téměř jednomyslně schválilo 29 zastupitelů, tři se hlasování zdrželi. Rozpočet prošel zastupitelstvem bez velkých problémů a diskuzí. 

Podle ekonomického primátorova náměstka Miroslava Bernáška (ODS) tvoří 40 procent rozpočtu mandatorní výdaje a 60 procent investiční výdaje. Mezi největší projekty letošního roku bude patřit například rekonstrukce čtvrti Podprůhon, městského divadla, zavedení plynofikace do části Vrapice nebo zahájení sanace v části areálu bývalé Poldi. 

Město také počítá s přístavbou dvou mateřských škol, zahájením oprav zimního a atletického stadionu, nákupem vnitřního vybavení domova pro seniory nebo opravou silnic v okrajových částech města. Jde především o projekty, na které město získalo dotace z národních nebo evropských zdrojů. Podle Bernáška budou stát kolem 600 milionů korun, další investiční peníze půjdou na opravy chodníků nebo městských budov. 
    
Rozpočet zastupitelstvem prošel bez větších problémů, politici pouze krátce diskutovali o některých dotacích. Hlasování se zdrželi jen tři opoziční zastupitelé strany Volba pro Kladno. Podle předsedy strany a bývalého primátora Milana Volfa je rozpočet nekoncepční. "Nebudu pomáhat modrému ptákovi s oranžovou šálou," vysvětlil Volf svůj postoj při hlasování, kterým narážel na současnou vládnoucí koalici ODS a ČSSD. 
    
V loňském roce Kladno hospodařilo s rozpočtem kolem 1,65 miliardy korun, předloni největší město kraje mělo dosud nejvyšší rozpočet v historii mírně přes dvě miliardy korun. 
 
zdroj: ČTK