Kladno do školek umístí i všechny tříleté děti

Kladno umístí do školek i všechny tříleté děti. Na rozdíl od jiných měst tam tak rodiče nebudou mít problémy s umístěním předškolních dětí. Kladenské školky v příštím školním roce přijmou podle předběžných výsledků zápisů 714 dětí. Pokud bude dokončena i přístavba školky v ulici R. Svobodové, místo bude také pro některé dvouleté děti. ČTK to dnes sdělil mluvčí města Vilém Frček. 

Ze školek do základních škol odchází letos v Kladně 714 dětí, minimálně stejný počet předškoláků bude školky navštěvovat i v příštím školním roce. "Podaří se nám umístit do školky všechny děti starší tří let. Uděláme maximum, aby stavební firma konečně dokončila přístavbu MŠ R. Svobodové a my mohli umístit i mnohé dvouleté děti," řekl primátor Dan Jiránek (ODS). Dlouho očekávaná přístavba školky R. Svobodové by měla navýšit kapacitu tohoto zařízení o 90 dětí. Firma, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu za vybudování přístavby, má ale s dokončením skluz už několik měsíců. 
    
I letos se kladenské školky musely potýkat s velkým množstvím duplicitních přihlášek. "Je potřeba zdůraznit, že díky mnoha rodičům, kteří dali dvě i více přihlášek do školek, není počet přihlášených totožný s počtem skutečné potřeby míst ve školkách," upozornil Jiránek. Duplicitní přihlášku mělo přitom v tomto roce 672 dětí. Je to ale o něco méně než loni. Celkem, už bez duplicit, se hlásí 923 dětí. Z toho je 712 tří a víceletých. Zápisy do mateřských školek se v Kladně konaly 20. až 21. března. Současné výsledky jsou podle radnice zatím předběžné. 
 
zdroj: ČTK