Kladno čerpá na rekonstrukce komunikací evropské finance

Město Kladno pokračuje v úspěšném čerpání prostředků z evropských fondů. Rada města schválila na svém zasedání další dva projekty, na jejichž realizaci významně přispějí evropské dotace.

První z projektů se vztahuje na rekonstrukci místních komunikací k průmyslové zóně Kladno-východ. „Jde o kompletní rekonstrukci místních komunikací v ulicích Fügnerova, Dělnická a M. Majerové v Kladně-Kročehlavech vedoucích k průmyslové zóně Kladno-východ. Realizace se uskuteční v roce 2013,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek. Celkové plánované výdaje na rekonstrukci dosáhnou necelých 19 milionů korun. Podíl finančních prostředků z Evropského fondu regionálního rozvoje však může přesáhnout 16 milionů Kč. Zbývající část bude hrazena z rozpočtu města.

Druhá dotace, jejíž přijetí rada města schválila, bude využita na rekonstrukci vozovky a chodníků části ulic Kralupská, Lidická, Buštěhradská, Ininova – Kladno – Dubí. Projekt se zabývá kompletní rekonstrukcí místních komunikací a jeho samotná realizace se uskuteční v roce 2013. Celkové plánované výdaje projektu jsou vyčísleny na 35,3 mil. Kč. Podíl finančních prostředků z Evropského fondu regionálního rozvoje by pak mohl činit až 30 mil. Kč.
 
Oba projekty budou předloženy ke schválení Zastupitelstvu města Kladna na následující schůzi v září 2012.