Kladenští senioři se svezou levným taxíkem

Od nového týdne je pro seniory a hůře pohyblivé občany cestování po Kladně jednodušší. Při cestě na úřady, k lékaři nebo na poštu mohou využít speciální službu Senior taxi. Městem provozované taxi funguje za jednotný poplatek 30 korun za jednu jízdu bez ohledu na počet ujetých kilometrů, jedinou podmínkou je využití Senior taxi na území města Kladna.

„Zájemci o senior taxi musí mít věk nad pětašedesát let. Využít ji mohou také držitelé průkazů TP, ZTP a ZTP/P starší 15 let. Málo kdy mají potřební k dispozici někoho, kdo je k lékaři nebo na vyšetření do nemocnice odveze. Pro některé je obtížné dojít i na zastávku autobusu,“ zdůvodnil zřízení služby kladenský primátor Milan Volf.

Senior taxi bude na území města Kladna k dispozici každý všední den od 7.00 do 14.30 hodin. Jízdu si mohou lidé telefonicky objednávat na telefonním čísle 601 139 139. Dispečer bude objednávky minimálně den předem přijímat každý všední den od 7.00 do 15.00 hodin.

V průběhu dne mohou zájemci o službu uskutečnit jednu nebo dvě jízdy. „Pokud senior bude vědět, že například u lékaře stráví hodinu, předem si objedná i cestu zpět. V tomto případě za obě cesty uhradí jízdné 50 korun opět bez ohledu na počet ujetých kilometrů,“ přiblížil kladenský primátor. „S ohledem na stárnutí populace je třeba vycházet této části Kladeňáků vstříc, usnadnit a zkvalitnit jim jejich běžný život,“ dodal primátor.

Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který za převoz zaplatí stejnou sazbu jako senior nebo hendikepovaný. Klient po operaci či ambulantním zákroku musí mít doprovod vždy. Součástí služby bude přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí. U vozíčkářů je třeba, aby byla přepravovaná osoba schopná vozík opustit.