Kladenská porodnice je konečně moderní

Už tři týdny rodí maminky své potomky opět v kladenské nemocnici. Po stěhování kvůli přestavbě bloku C, kde gynekologie dlouho sídlila, využívají nyní rodičky nové prostory v patře, kde dříve byla chirurgie.

Moderní vybavení a pokoje pro jednu či dvě maminky staví kladenskou porodnici na jednu z nejvyšších úrovní v tomto odvětví nejen ve středních Čechách.

Ještě počátkem července, než se na deset dnů oddělení uzavřelo, musely rodičky snášet na staré gynekologii nuzné podmínky. Na pokojích ležely po šesti, sociální zařízení už byly v nevyhovujícím stavu. „Poprvé za své praxe rodím v tak skvělých podmínkách i prostorách. Jsem z té rekonstrukce nadšený. Přitom prostorově jsem v úplně stejných podmínkách, jako jsme byli v céčku. Tam se do dvou let máme vrátit. Věřím, že to bude s kladenskou porodnicí i gynekologií ještě o něco lepší. Máme již zkušenosti z téhle rekonstrukce a podmínky v budoucím céčku by měly patřit k tomu nejmodernějšímu, co v Evropě existuje,“ věří primář oddělení Petr Ullrych.

I když se do kladenské porodnice mohou rodičky konečně těšit, dětí se rodí méně. „Loni vrcholil babyboom po období kdy se také moc dětí nerodilo. Zřejmě opět nastává chudší doba,“ říká Petr Ullrych. Za první den po otevření nových prostor na béčku, osmnáctého července, přišly na svět v kladenské nemocnici čtyři děti. „To je mírný nadstandard. Buď se ty rodičky náhodou nakumulovaly na tento den, nebo některé z nich porod oddálily kvůli tomuhle luxusu,“ usmívá se primář. Po dobu stěhování gynekologie z céčka do béčka přišlo na svět mimo Kladno přes třicet dětí.

www.kladno.cz