Kamerový systém v Kladně má dvě nové kamery, celkem jich je 30

Kladno rozšířilo kamerový systém o dvě nová místa. Kamery nově střeží křižovatku ulic Obránců míru a Vitry v sídlišti Kročehlavy a zámeckou zahradu v centru města, kde v listopadu neznámý zloděj vykradl pokladničku, do níž lidé přispívají na medvědice Martu a Míšu. Pořízení obou kamer vyšlo zhruba na milion korun. Největší středočeské město střeží již 30 kamer. ČTK to dnes sdělila mluvčí strážníků Markéta Fröhlichová. 

Kamery jsou po Kladně rozmístěny tak, že pokrývají především problémová místa a hlavní příjezdové silnice. "Největší výhodou kamerového systému je, že pokryje několik míst najednou a v případě porušování zákona jsou strážníci schopni zasáhnout za několik minut," uvedl zástupce ředitele městské policie Jaroslav Rosenkranc. V Kladně funguje kamerový systém od roku 1998. 
    
Do rozšiřování kamerových systémů investují i další středočeská města. Například Benešov bude nově střežit v pořadí devátá kamera, kterou město umístí na panelový dům mezi Malým náměstím a Vlašimskou ulicí. Do budoucna chce radnice kamer nakoupit víc a postupně jich mít až 15. 
    
Města také vydávají nemalé prostředky na samotný provoz a obnovu těchto zařízení. Podle zástupců radnic a policie se to však vyplácí.
 
zdroj: ČTK