Ještě letos bude u Kokosu nový kruhový objezd

Mezi letošní plány kladenské radnice patří výstavba nového kruhového objezdu, jenž by nahradil stávající světelnou křižovatku u Kokosu. Hotov by mohl být někdy na podzim. Odhad nákladů na jeho vybudování činí mezi pěti až šesti miliony korun.

Podle vyjádření primátora Dana Jiránka někteří řidiči považují čtyřproudé silnice ve městě za dálnice. „Je nutné se s tímto problémem vypořádat a zvýšit bezpečnost pro jejich přecházení,“ uvedl primátor.

V létě by magistrát měl mít k dispozicici návrhy technického řešení křižovatky u Kokosu. V ulicích Cyrila Boudy a Jar. Kociána by podobně, jako tomu bylo v Americké ulici v Kročehlavech, mohla být silnice před objezdem zúžena, což by provoz zpomalilo a zároveň umožnilo vznik parkovacích míst, případně výsadbu zeleně. Kruhový objezd by pak zajistil plynulost dopravy.

Primátor Jiránek do budoucna nevyloučil ani snížení počtu jízdních pruhů na jiných víceproudých komunikacích v Kladně, ale to je prý teprve otázkou diskuse.

V minulosti město plánovalo vznik kruhového objezdu i na křižovatce v blízkosti sokolovny. Od tohoto projektu ale zatím vedení radnice upustilo vzhledem k velkému množství chodců, kteří se zde pohybují. Kruhový objezd bez světelné signalizace by jim totiž značně komplikoval cestu na druhou stranu ulice.

www.kladno.cz