Jeden ze zadržených dodavatelů drog pro Prahu a okolí je ve vazbě

Jeden ze zadržených dodavatelů drog pro Prahu a okolí zůstává ve vazbě, dalších pět je stíháno na svobodě. ČTK to dnes řekla mluvčí Národní protidrogové centrály (NPC) Barbora Kudláčková. Kriminalisté z NPC zadrželi v pondělí celkem šest lidí při akci v Praze a středních Čechách. Jsou obvinění z výroby a prodeje drog. Konkrétně šlo o marihuanu a kokain. Zadrženým hrozí až 12 let vězení. Při prohlídkách policisté zajistili 20 kilogramů sušené marihuany a 750.000 korun.

"Ve vazbě je umístěn hlavní dodavatel," uvedla Kudláčková. Jeden z pondělních zásahů byl v obci Zájezd na Kladensku. Konkrétní místa dalších zásahů mluvčí nesdělila. Podle ní se jednalo o významné dodavatele pro Prahu a její okolí a jeden ze zadržených byl už dříve za drogovou trestnou činnost odsouzen. Na zásazích se podílela i pražská zásahová jednotka a pracovníci specializovaných útvarů. 
    
Akce ještě pokračuje a podle Kudláčkové se dá předpokládat, že budou zadrženi dalších lidé. Proto policisté zatím nezveřejňují podrobnější informace. 
 
zdroj: ČTK