Jak si vybrat ideální kabelku do práce

Do kabelky často potřebujeme ukrýt mnoho věcí - jak pracovních, tak osobních. Na jedné straně dokumenty a počítač, na straně druhé kosmetiku, náhradní punčocháče či deštník, protože kdo je připraven, není překvapen. Kabelka do práce by tedy měla sladit dvě funkce – být ženským doplňkem, do kterého se vejde nezbytné příslušenství, a zároveň pojmout i veškeré pracovní vybavení.  

Perfektní kabelka do práce by měla být především prostorná, což ovšem neznamená, že musí být obrovská – úplně postačí rozměr podobný formátu A4, a pokud nemáme potřebu nosit dokumenty, pak ještě menší. Nejlepším řešením je možnost upravit velikost. To zajistí vložky z materiálu na stranách nebo dodatečné dno či rozšíření, skryté pod zipem. Díky tomu kabelka podle míry naplnění "roste" a když je vnitřek částečně prázdný, vypadá jako malý a praktický doplněk.

„Je dobré, aby byla kabelka do práce vyrobena z kvalitního materiálu, ale nemusí to nutně být kůže. Umělé materiály si také zachovají dlouho dobrý vzhled, za předpokladu, že se o ně budeme patřičným způsobem starat. A především, že je nebudeme příliš zatěžovat. Notebook je rozhodně lepší nosit odděleně a na malé nákupy cestou domů je dobré s sebou mít látkovou tašku pro opakované použití,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Do práce je lepší vybrat pevnou kabelku než volný vak. Za prvé proto, že tento střih vypadá elegantněji, za druhé se v ní snáze bude udržovat pořádek a separovat osobní věci od pracovních. Vhodné budou zejména kabelky se dvěma přihrádkami, ve kterých se tyto věci od sebe lépe oddělí.

Vhodný střih

Dámské aktovky jako kabelky do práce jsou jistě nejklasičtější volbou, ale vůbec nemusíme být odkázané na tuto formální podobu. V této roli se stejně dobře osvědčí několik dalších populárních střihů.

„Populární shopperka je méně "oficiální" střih, ale pokud bude vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, ztratí svůj všední vzhled ve prospěch kancelářské elegance. Vnitřek takové kabelky je potřeba samostatně upravit, protože nemá příliš mnoho kapes a přihrádek. Nic však nestojí v cestě tomu, abyste si do ní koupila organizér,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Trapézová kabelka širší v horní části a mírně se zužující směrem dolů nejenže vypadá elegantně, ale také se do ní vejde hodně věcí. Vypadá nejlépe nošená v ruce, ale pokud jsou popruhy na držení o něco delší, můžete si ji zavěsit přes rameno. 

Různé tvary a velikosti dámských kabelek typu kufřík mohou za to, že se tento typ kabelky perfektně hodí ke každodennímu nošení do práce. Je prostorná a poskytuje snadný přístup ke všem věcem ukrytým uvnitř. Ne každý model (zejména klasický kufřík) vypadá dobře zavěšený přes rameno, ale kabelka s dlouhým popruhem s kulatým tvarem je rozhodně dobrá volba. Ke všem kancelářským outfitům se budou hodit neutrální odstíny, tedy černá, hnědá, šedá nebo béžová.