Italská ulice se může chlubit novým parkovištěm

Zpočátku se místní bouřili a sepisovali petice proti vzniku nového parkoviště místo travnaté plochy se slunečními hodinami v Italské ulici. Dnes si někteří z nich stavbu pochvalují. Vzniklo zde třiaosmdesát nových parkovacích míst, z nichž je pět pro invalidy.

Projekt se uskutečnil v rámci modernizace kladenské části Kročehlavy. Celkové náklady na rekonstrukce jsou bezmála sto třicet milionů korun. „Moc se jim to povedlo, líbí se mi tu,“ sdělila jedenasedmdesátiletá Milena Müllerová.

„Kročehlavy se mění k lepšímu, chodníky jsou hezké, ale myslím, že zeleně ubývá, což je škoda,“ řekl svůj názor šestašedesátiletý Vladislav Jelínek, který zde bydlí.

„Revitalizace je od ulice Americká až po Obránců míru. Celkem má jedenáct etap. Parkoviště v Italské ulici tvoří čtyři z nich, další se připravují projekčně,“ informovala technička odboru investic kladenského magistrátu Ivana Draxlerová.

„Cílem projektu je vymezit odpočinkové a dopravní zóny. Vše je koncipováno podle života lidí ve městě. Pokud se jeho prostor nevymezí jasně, dojde k prolínání všech jeho funkcí,“ zdůraznil vedoucí útvaru marketingu společnosti zajišťující stavbu Jan Povejšil.

„Chtěli jsme využít prostoru, abychom odlehčili jižní části ulice, kde plánujeme pěší zónu. Ta se napojí na Václavák a povede až k místní tržnici,“ uzavřel náměstek primátora Miroslav Bernášek.

http://www.kladno.cz