Hledá se firma pro vybudování parku proti nemocnici

Už v polovině května by proti Centru akutní medicíny Oblastní nemocnice Kladno měl začít růst nový park. Zanedbávanou plochu v ulici Čs. Armády, kterou nyní tvoří pouze praskající betonové plochy a neuspořádaný porost, chce město přeměnit za maximálně jedenáct milionů korun. Výběrové řízení na zhotovitele bylo vyhlášeno v minulých dnech.

Bývalé tržiště poblíž centra Kladna už roky pustne a lidé žijící v jeho blízkosti si dlouhodobě stěžují na zoufalý stav místních chodníků. A právě komunikace pro pěší jsou jedním z hlavních pilířů chystané revitalizace. Stejně tak ale Kladenští hodlají dát do pořádku zdejší veřejné osvětlení, městský mobiliář a zeleň.

Primátor Dan Jiránek již dříve přislíbil, že nový parčík by měl sloužit jako místo oddechu, které by místním mělo alespoň částečně vykompenzovat zvýšenou dopravu a hluk související s dokončenou novou budovou nemocnice.

Podle projektu by zde neměly chybět herní a vodní prvky. Celý prostor bude dělen podlouhlými záhony s keři a kovovými pergolami. Stejně jako jinde ve městě i tady nahradí betonové plochy zámková dlažba s protiskluzovým povrchem. „Ta usnadní pohyb i lidem s omezenou schopností orientace. Ostatní jistě uvítají, rozšíření veřejného osvětlení, které bude pokrývat celý prostor, kvůli vyšší bezpečnosti,“ řekl mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček.

www.kladno.cz