Happening pro kladenský hokej

Setkání fanoušků v Sítenském údolí se povedlo na jedničku. Na Happening pro kladenský hokej přišly stovky příznivců Kladýnka a mnoho vzácných hostů – podpisy rozdával celý současný „A tým“, legendární hráči nebo hvězdy NHL Tomáš Plekanec a Marek Židlický.

„Obávali jsme se nepříznivého počasí, to se nakonec povedlo. I tak jsme nečekali takové davy lidí,“ přiznal jeden z organizátorů Zdeněk Pospíšil z Fanklubu Poldi Kladno.

O autogramiádu hráčů Kladna byl obrovský zájem. „Je na nás delší fronta, než na pivo,“ ozvalo se ze stanu od jednoho z hokejistů, kteří se trpělivě podepisovali přes dvě hodiny. „Pro ně to je asi stejně náročné jako trénink. Mají to od nás jako součást suché přípravy,“ zažertoval vzápětí Pospíšil.

O hudební doprovod se postaraly kapely All Right Band, Existence, Anophles a Vnitřní Faktor. Posledně jmenovaná skupina splnila slib a vyrukovala s hokejovým songem. „Mělo to docela úspěch. Z fanklubu na to byl dobrý ohlas, takže písničku možná natočíme na CD,“ řekl po vystoupení kytarista Vnitřního Faktoru Václav Barták. Hardcorová Existence se zase předvedla v hokejových dresech s Poldinkou.

Happening snad udělal tečku za krizí, která letos nepříjemně vygradovala a vážně ohrozila celý kladenský hokej. „Je za námi první krok – klub nezaniknul. Teď je potřeba, aby všichni spojili síly a začal se utvářet tým na další sezónu,“ pronesl nevyvratitelnou pravdu František Kaberle st.

www.kladno.cz