Google a Accenture nově spolupracují na řešeních založených na Google technologiích

Společnost Accenture ohlásila, že se dohodla s Googlem na společném vývoji řešení šitých na míru konkrétním odvětvím, jež klientům umožní využívat cloudové služby, mobilitu a analýzy pro podporu digitální transformace a zlepšení výkonnosti. Společnost Accenture poskytne své odborné znalosti širokého spektra odvětví a schopnost pomoci podnikovým klientům zvýšit hodnotu technologií společnosti Google.    

„Spojení se společností Google podpoří naši digitální a cloudovou strategii a umožní klientům těžit z inovativních cloudových a mobilních řešení šitých na míru konkrétnímu odvětví, jež jsou postavena na kompletní škále technologií společnosti Google,“ uvedl Paul Daugherty, ředitel pro technologie společnosti Accenture. „Ať už naši klienti potřebují rychleji inovovat, vytvářet nové služby nebo zvýšit hodnoty svých současných investic do technologií, cloud by měl být počátečním bodem jejich digitální transformace.“

„Cílem našeho spojení s firmou Accenture je pomoci podnikům v transformaci a využití nejnovějších technologií ze sady Google Cloud,“ dodala Diane Greene, výkonná víceprezidentka Google Cloud. „Náš pokrok ve vývoji nových produktů zakomponovaných do společných zákaznických řešení – od mobility a analýzy až po strojové učení a aplikace pro podporu produktivity – v kombinaci s rozsáhlými znalostmi široké škály odvětví, kterými disponuje společnost Accenture, jsou základem pro rychlé řešení klíčových potřeb našich zákazníků.“ 

Firmy Google a Accenture budou spolupracovat na řešeních pro více odvětví včetně maloobchodu, zdravotnictví, spotřebitelského průmyslu, energetiky, finančního sektoru a dalších. Řešení budou kombinovat výrobky ze škály Google Cloud včetně OS Android, aplikací, analýz, rozšířené reality, big data, internetu věcí a strojového učení. 

Vůdčí pozice společnosti Accenture v oblasti technologie a dlouhodobé partnerství s lídry v odvětví – 94 společností z žebříčku Global Fortune 100 je jejími zákazníky – je klíčovou referencí i pro další partnery, kteří budou chtít urychlit přechod společností na cloud. Společnost Accenture integrovala platformu Google Cloud do platformy Accenture Cloud – multicloudové platformy, jež umožňuje firmám nejen centrálně řídit jejich podnikání a zdroje, ale také automatizovat a zrychlit dodání cloudových řešení.