Francouzsko - české dny v Kladně

Francouzsko – český klub Kladno pořádá i v letošním roce Francouzsko - české dny. V termínu 14. – 31. března tak Kladno čeká již sedmý ročník těchto oslav.

Středa 14. března 16h - Francouzsko-český klub Kladno, Florián. nám. 350
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FRANCOUZSKÝCH DNŮ pod záštitou Statutárního města Kladna a za přítomnosti představitelů Města Kladna, partnerského města Vitry sur Seine, zástupců Francouzské ambasády v Praze, generálního zastoupení Francouzskách aliancí v České republice a dalších hostů.

Pátek 16. března 10h - Kladno centrum, Floriánské nám.
FRANCIE V ULICÍCH MĚSTA - happening k seznámení veřejnosti s Francouzsko-českým klubem a jeho programem Francouzských dnů. Propagace spolupráce Města Kladna a partnerského města Vitry sur Seine.

Neděle 18. března 19:30h - Divadlo Lampion, nám. St. Pavla
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ - ZDRAVÝ NEMOCNÝ - Brilantní a notoricky známá Moliérova hořká komedie o panu Arganovi, z nějž bezbřehá hypochondrie udělala sobce.

Středa 21. března 10h - Gymnázium Kladno, nám. E. Beneše 1573
KONFERENCE - ÉRIC EMMANUEL SCHMITT - Přednáška studentů francouzského jazyka o francouzsko-belgickém spisovateli, dramatikovi a režisérovi, jehož hry a knihy našly svoje čtenáře a publikum po celé Evropě i v zámoří, a který je nositelem celé řady literárních a divadelních cen. Ukázky z jeho her a knih, filmografie.

Pátek 23. března 10h - Gymnázium Kladno, nám. E.Beneše 1573
KONFERENCE - DEBATA - ŽÍT, STUDOVAT A PRACOVAT VE FRANCII
Přednáška Zuzany Darmopilové o jejích zkušenostech ze života ve Francii.

Pátek 23. března 20h - Kino Hutník
FILM - LA SOEUR DE MOZART (Mozartova sestra) - Příběh začíná v roce 1763 a sleduje namáhavý život Mozartovy rodiny na cestách kočárem z jednoho královského dvora na druhý, kde šlechta žasne nad zázračným talentem mladého Wolfganga. Ale skvělá zpěvačka, cembalistka, houslistka Nannerl, Wolfgangova o pět let mladší sestra, byla jako první známa jako zázračné dítě rodiny. Její otec se podřizuje společenskému zřízení "pro její vlastní dobro" a zakáže jí pokračovat ve hře na housle a skládání. Nannerl popuzují omezení, která jí ukládá její pohlaví a užírá se svými vyhlídkami.

Sobota 24. března 20h - Kino Hutník
FILM - L´APOLLONIDE (Nevěstinec) - Přelom devatenáctého a dvacátého století - období velkých sociálních změn - postihl také proslulé pařížské nevěstince. Uzavřenému světu, v němž se na jedné straně nabízela krása a potěšení, ale i ponížení a bolest, hrozil zákaz. Do popředí se dostávají autentické osudy dívek, jejich rivalita i přátelství, ale i dobové volání po obratu k rádoby humánnější společnosti.

Neděle 25. března 15h - Kino Hutník
FILM - TINTINOVA DOBRODRUŽSTVÍ - Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a komiksového hrdiny Tintina, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství.

Středa 28. března 17:30h - Francouzsko-český klub Kladno, Flor. nám. 350
PŘEDNÁŠKA - DEBATA - FRANCIE MEKKA MÓDY
Přednáška o známých francouzských módních návrhářích a módních klišé.

14. března - 31. března - Francouzsko-český klub Kladno, Flor.nám.350
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve Francouzsko-českém klubu a v kursech francouzského jazyka
čtvrtek 15. března, 18h - mírně pokročilí dospělí
úterý 20. března, 16h - mírně pokročilí děti 11-13 let
úterý 20. března, 18h - mírně pokročilí dospělí
středa 21. března, 16:30h - mírně pokročilí junioři 13-16 let
středa 21. března, 17:30h - středně pokročilí dospělí
středa 21. března, 19h - pokročilí dospělí s rodilým mluvčím
čtvrtek 22. března, 15h - středně pokročilí-junioři 17-19 let-příprava na DELF B1/B2

14. března - 31. března - restaur.Staré Kladno, třída T. G. M.
DNY FRANCOUZSKÉ KUCHYNĚ v restauraci Staré Kladno na hlavní třídě. Výběr z francouzského menu. Francouzská vína nabízí Zemská banka vín.

www.kladno.cz