FASHION ARENA PRAGUE OUTLET OSLAVILA 10. NAROZENINY | MARKETING

Největší outletové centrum v České republice, Fashion Arena Prague Outlet, oslavilo 10 let své existence. Centrum nabízí zahraniční i tuzemské prémiové značky módních oděvů, obuvi, doplňků, kosmetiky, hraček a dalšího zboží s cenami vždy o 30 – 70% výhodněji. Dnes patří k centrům, která jsou hojně navštěvována nejen tuzemskými, ale i zahraničními hosty.  

Od první etapy, která byla otevřena 15.11.2007 na ploše 17 800 m² a zahrnovala nejen prvních 70 obchodních jednotek, ale také podzemní a nadzemní parkoviště o celkové kapacitě 1200 parkovacích míst, uběhlo v letošním roce 10 let. Během nich došlo ke změně majitele centra, změně vizualizace, i ke změně nabídky značek a jejich sortimentu. Dnešní Fashion Arena Prague Outlet nabízí zboží více než 200 světových i domácích značek na 25 000 m2 pronajímatelné plochy ve více jak 110 obchodních jednotkách.

Od roku 2014 se Fashion Arena Prague Outlet stala členem sítě mezinárodního řetězce VIA Outlets, což je joint venture sestávající ze společnosti UK REIT Hammerson, nizozemského penzijního fondu APG, evropské developerské společnosti Meyer Bergman a specialisty na řízení a provoz outletů Value Retail. Se vstupem do sítě VIA Outlets vstoupily do pražského outletu světoznámé značky, některé dokonce unikátně. Centrum se začalo zaměřovat na prémiové a luxusní značky a také díky odpovídajícím investicím se podařilo otevřít ve Fashion Arena Prague Outlet v několika posledních letech obchody značek jako jsou Armani Outlet, Baldinini, Pandora, Wellensteyn, Versace Jeans a minulý týden také obchod značek Karl Lagerfeld a Odd Molly.

Do této doby se v nabídce vystřídalo mnoho obchodů. Některé značky jsou v centru od prvního dne otevření. Důvodem je aktivní a kladný přístup VIA Outlets ke svým nájemcům.  Celkový počet návštěvníků se od roku 2007, kdy centrum navštívilo 270 000 lidí, zvýšil na dnešních více jak 2,7 mil za rok a to i díky nově vzniklému oddělení turismu, které vzniklo v roce 2015 a láká do centra zahraniční hosty.

Jim nabízí nově vybudované infocentrum službu Tax Free. Zahraničních hostů do centra dorazilo od počátku roku 2017 o 30 % více než v loňském roce. Využití služeb TAX FREE přímo v prostoru Fashion Arena Prague Outlet jim umožňuje požádat o vrácení DPH a dále získat výplatu vratky na místě a v hotovosti. Oddělení turismu, které má cestovní ruch na starosti, nyní spolupracuje s mnoha předními českými hotely, ale i s kongresovými pořadateli, se kterými zajišťují nákupní možnosti pro jejich klienty. A stále vylepšují a rozšiřují i další služby, které jim mohou nabídnout.

Zahraničním, resp. hotelovým hostům a dalším významným obchodním partnerům, Fashion Arena Prague Outlet nabízí:

VIP DAY Pass pozvánky (personalizované pro jednotlivé hotely) s dodatečnou slevou na nákup v obchodech;
 přímé spojení z centra Prahy;
vratku DPH v hotovosti v Informačním centru, které je označeno Tax free point (většina takto označených míst v ČR nabízí vrácení peněz pouze bezhotovostně přes kartu);
možnost využít pro významné hosty VIP lounge, reprezentativní prostor umístěný stranou od shonu nákupního centra;
a placenou službu shopping asistenta / shopping stylisty, který zákazníkovi s výběrem vhodného zboží pomůže.

V srpnu 2017 byly provedeny personální změny ve vedení správy centra a na pozici nové ředitelky Fashion Arena Prague Outlet byla povýšena z pozice finanční ředitelky centra paní Lenka Čapková. „Do budoucna bychom se rádi stali pro naše hosty ještě lákavějším místem nákupů,“ říká nová ředitelka centra Lenka Čapková a dodává: „Naší ambicí je stát se destinací, jejíž nabídce prémiových značek i služeb zahraniční ani čeští milovníci módy díky skvělým zkušenostem z nákupů neodolají.