Dvě mrtvé a tři těžce zranění při srážce tří aut na Kladensku

Při sobotní srážce tří aut na silnici R7 u Lotouše na Kladensku zemřely dvě ženy, další tři lidé byli těžce zraněni. Dva zraněné, mezi nimi zhruba devítileté dítě, záchranáři přepravili do nemocnice vrtulníkem. Silnice byla kvůli nehodě uzavřena, zjistila ČTK od policie a záchranářů.  

Mluvčí kladenské policie Michaela Nováková ČTK řekla, že ženy, které se staly obětí nehody, i další zranění cestovali ve dvou havarovaných vozech. Při nehodě zemřela asi sedmdesátiletá žena. V autě jela se stejně starým mužem, který podle záchranářů utrpěl četná zranění a sanitka ho převezla do kladenské nemocnice. "Bylo u něj podezření na vnitřní krvácení do břicha a poraněnou pánev, což jsou velmi těžká zranění," řekl ČTK náměstek ředitele středočeské záchranné služby Petr Mach.

Dalšími těžce zraněnými byly podle policistů a záchranářů dvě zhruba pětatřicetileté ženy a devítileté dítě, které záchranáři přepravili do pražských nemocnic v Motole a Střešovicích. Jedna ze zraněných žen podle Novákové po převozu do nemocnice zemřela.
 
Po nehodě jedno z aut podle Novákové začalo hořet. Celkem vznikla škoda zhruba 170.000 korun. Nehoda se stala kolem 11:30. Policie silnici uzavřela a odkláněla dopravu. Silnice byla uzavřena až do 14:30.
 
zdroj: ČTK