Do roku 2014 by mohla Kladno s Prahou spojit cyklostezka

Bezpečné a pohodlné cestování na kole je snem všech milovníků cyklistiky. Ti se teď mohou těšit na uskutečnění projektů Středočeského kraje: cyklostezky Praha – Hostivice – Kyšice a Rakovník – Pavlíkov. Takzvaná Kladenská cyklostezka po dokončení spojí Kladno s Prahou. Zatím však její úsek vedoucí z Kladna končí u Kyšic. Nyní by měla začít stavba z pražské strany.

„První etapa propojí pražské městské části Řepy a Ruzyně s Hostivicí a klášterem v Hájku, zlepší podmínky pro rekreační cyklistiku i pro bezpečnou jízdu na kole do zaměstnání, škol a za službami,“ uvedla Berill Mascheková, tisková mluvčí Středočeského kraje.

Na tuto cyklostezku poté naváže druhá etapa Kladenské cyklostezky, jež napojí tu z Hostivic na nově vybudovanou cyklostezku Kožova Hora – Malé Kyšice.

Projekt by měl být hrazen z osmdesáti procent z rozpočtu Regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy a zbytek plánuje spolufinancovat Středočeský kraj prostřednictvím peněz, které budou uvolněny z fondu Evropské unie.

Podle předběžného rozpočtu bude celková cena první etapy činit přibližně 23 milionů korun. Zatím ale nejsou známy termíny vyjádření Regionální rady. „Dosud nebyla vyhlášena výzva k podávání žádostí o dotaci a nejsou tedy známé termíny zahájení a ukončení příjmu žádostí,“ řekl Marcel Chládek, náměstek středočeského hejtmana Davida Ratha.

Kraj chystá ještě další projekt, cyklostezku Rakovník – Pavlíkov, která povede v celé své délce mimo silnice.

www.kladno.cz