Dnes proběhne Den orientace v přírodě

Český svaz orientačních sportů vyhlašuje v roce 2011 již třetí ročník akce pro školní mládež a sportovní veřejnost „Dny orientace v přírodě“.Letos chystá ČSOS již třetí ročník Dnů orientace v přírodě.

Opět půjde o uspořádání nenáročných (propagačních, cvičných) orientačních závodů pro školní mládež a sportovní veřejnost v bezprostředním okolí škol, lesoparků a sportovních areálů s využitím „výukových map“ vydávaných v letech 2007 – 2011, ale i jiných vhodných map v daném místě.

Cílem je ukázat mladým zájemcům náš sport, naučit je práci s mapou a vyzkoušet si základy orientace v terénu, přilákat je do oddílů OB, nabídnout školám nenásilnou formou výuku orientace a topografie, naučit se spolupracovat s učiteli

Klub Orientačního běhu Kladno se této svazové akce účastní po celou dobu jejího tříletého trvání. Letos ve středu 13. dubna 2011 uspořádá závod na mapě Sletiště odpoledne od 14 do 16 hodin se shromaždištěm na Sletišti před bufetem FIT.

Mapa Sletiště byla vydána v loňském roce v rámci akce Výukové mapy pro OB 2010 a je v omezeném množství u KOB Kladno k dispozici případným zájemcům z kladenských škol pro výuku orientace a topografie i mimo připravovaný závod Dnů orientace s mapou.

Zveme všechny zájemce o netradiční formy pohybu k účasti. Připravené tratě budou přizpůsobeny začátečníkům, před startem členové oddílu seznámí zájemce s mapovými značkami, pravidly závodění a s orientačním během.

Trať je možné absolvovat během, rychlou chůzí i pomalou chůzí, jednotlivě, ve dvojicích, v rodinných kolektivech i jiných skupinkách.

Doufáme, že v letošním ročníku se počasí vydaří lépe než při minulých akcích a všichni si domů odnesou krásné zážitky z lesa, který je pro orientační běžce největší tělocvičnou.

http://www.mestokladno.cz