Divadlo v Kladně v premiéře uvede hru Praporky ve větru

Městské divadlo v Kladně v sobotu uvede českou premiéru hry Praporky ve větru (Hra pro celou rodinu), kterou napsal německý dramatik Philipp Löhle. ČTK to sdělila produkční divadla Stanislava Rožkovská. Půjde o druhou českou premiéru ze šesti, které na letošní sezonu divadlo chystá. 

Hra tragikomicky ztvárňuje dvacet let v životě jedné rodiny. Příběh začíná v 90. letech po pádu železné opony, kdy členové rodiny zjistí, že nastává doba neomezených možností a nevyčerpatelných zdrojů. Tato doba však rychle utíká a nové tisíciletí rodině přináší těžké zkoušky. Hra podle Rožkovské divákům nabídne pohled na známé situace, se kterými se setkává každá rodina, a převažovat v nich bude ironie a situační humor. 
    
"Hra je zajímavá nejen aktuálním obsahem, který se týká nás všech, ale i netradiční formou, která, myslím, sedla velice dobře i kladenským hercům," uvedl slovenský režisér Lukáš Brutovský. Autor se na premiéru svojí hry přijede do Kladna podívat. V hlavních rolích se představí Marie Štípková, Alena Štréblová, Jiří Š. Hájek a Zdeněk Velen. 
    
Nová premiéra podle Rožkovské zapadá do dramaturgické linie Městského divadla Kladno, která je zaměřena na tvorbu současných českých i zahraničních autorů. První českou premiérou byla při zahájení letošní sezony inscenace Podivný případ se psem podle úspěšného románu Marka Hadonna. 
 
zdroj: ČTK