Divadelní scéna v zahradě zámku v Buštěhradu

Městské divadlo Kladno dostalo nabídku hrát v Buštěhradu. Konkrétně v zahradách zdejšího zámku, který patří Středočeskému kraji.

Jak řekl hejtman David Rath, nyní začínají rekonstrukce zámeckých zahrad a v nejbližších měsících také opravy samotného zámku.
„Nabídl jsem ředitelce divadla Blance Bendlové, aby si prohlédla především zahrady buštěhradského zámku, jelikož by mohly být v příštím roce využívány jako venkovní scéna,“ vyjádřil se Rath.
Zároveň hejtman požádal ředitelku o připomínky a požadavky k nabízenému prostoru. „Kladenské divadlo by mohlo získat mimořádný a nevšední místo, čímž by se stalo atraktivní pro mnoho diváků ze širokého okolí,“ dodal hejtman.

Ředitelka Blanka Bendlová se podle svých slov chystá na první obhlídku zahrad buštěhradského zámku o nadcházejícím víkendu. „Přiznávám, že jsem tam nikdy nebyla. V pondělí určím lidi, hlavně techniky a osvětlovače, aby si prostor prohlédli ze svého pohledu,“ uvedla Bendlová.

Nabídku považuje za zajímavou, ale diváci by si museli zvyknout chodit do Buštěhradu. Ze začátku chce divadelní představení spojit s nějakou jinou akcí, která by přilákala publikum. „Logicky se bude na nějaké propagaci podílet také kraj,“ řekla ředitelka.

Ovšem jisté indicie, že by mohl být tento tah úspěšný, prý existují. „Nedaleko Buštěhradu jsou Lidice, kam lidé jezdí. Do budoucna si umím představit, že připravíme na léto představení, které by bylo i pro cizince. Chce to propojit s ním i cestovní kanceláře, jež posílají své klienty právě do Lidic,“ uzavřela Bendlová.

www.kladno.cz