Díky nové vyhlášce budou muset hospody zavřít dříve

V části Kročehlav si někteří hostinští budou muset upravit otevírací dobu. Od července začíná platit nová vyhláška, která nařizuje zavřít hospody a bary do 22 hodin, resp. do páteční a sobotní půlnoci. Důvodem jsou dlouhodobé stížnosti obyvatel na rušení nočního klidu.

Nařízení, které ještě musí v úterý posvětit zastupitelstvo, se týká území vymezeného nárožím ulic Dánská, Unhošťská; Unhošťská, Holandská; Holandská, Anglická a Anglická, Dánská.

Radnice se prý snaží v dané lokalitě dopřát místním více klidu. Podle náměstka kladenského primátora Miroslava Bernáška (ODS) toto opatření povede „k regulaci nežádoucích důsledků provozování hostinských činností v nočních hodinách.“ Dotkne se třeba restaurací, barů, vináren, bufetů, heren a kasin.

Provozovatel kasina v Holandské ulici, kterého se vyhláška dotkne, nevěřícně kroutí hlavou. „Tak to tu asi zavřeme úplně celé,“ konstatoval. Pokerové turnaje, které zde probíhají, se totiž často protáhnou do pozdních hodin. „Asi radnici vadí šustění karet. Všechno máme v normě, dokonce je jukebox nastavený tak, že po desáté hodině hraje potichu. Podle mě nezpůsobujeme žádné problémy, a jestli za ně může někdo jiný, přece není moje starost,“ uvedl.

Nad dodržováním nařízené otevírací doby bude dohlížet kladenská městská policie. V případě jejího porušení budou strážníci udělovat pokuty.

www.kladno.cz