Den otevřených dveří v kladenské VOŠ

Už v úterý 13. března se ve Vyšší odborné škole v Kladně-Sítné uskuteční Den otevřených dveří. Zájemci se zde dozvědí vše o pěti nabízených oborech včetně nově připravovaných Informačních technologiích a také možnosti pořídit si „evropský počítačový řidičák“.

Škola bude otevřena od 9 do 17 hodin. Jak sdělila ředitelka Věra Kučerová, návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny prostory, dozvědí se podrobnosti o jednotlivých oborech a také informace ke státní jazykové zkoušce, k níž je zařízení oprávněno. „Právě v pondělí se rozeběhl přípravný kurz. Státnice z anglického jazyka se u nás uskuteční v květnu,“ uvedla Kučerová.

V kladenské VOŠ lze v současnosti studovat čtyři obory: Veřejnou správu, Finance a účetnictví, Sociální práce, Firemní management a v pobočce v Karlových Varech také Management v lázeňství. Od září 2012 přibude další nový obor Informační technologie. Zdejší denní studium trvá tři roky a dálkové čtyři.

Škola je také akreditovaným střediskem ECDL, což je stručně řečeno „evropský počítačový řidičák“. Ředitelka už dříve upřesnila, že se jedná o zkoušku testující počítačovou gramotnost. „Výsledek dává představu, jaká je znalost testované osoby v oblasti IT ve srovnání s ostatními obyvateli Evropské unie,“ sdělila.

Certifikát a přípravné kurzy na testy si zde mohou udělat nejen studenti, ale také kdokoli zvenčí. „Zkouška zjišťuje, jak dotyčný ovládá práci s počítačem a lze ji absolvoval ve dvou úrovních. ´Start´, což jsou čtyři moduly a ´Komplet´, kde je jich sedm,“ řekla Kučerová.

Za jeden modul testovaný zaplatí 200 korun a Komplet včetně indexu vyjde bez několika korun na dva tisíce. Pokud nepaříte zrovna mezi počítačově zdatné, škola má tři lektory, kteří vás na testy připraví v kurzech. Za ně zaplatíte 2500 korun.

Akreditaci pro ECDL má škola devět let a testovaní mají 97procentní úspěšnost. Dosud vydala 93 potvrzení v úrovni Start a 73 v Kompletu.

Vyšší odborná škola v Kladně oslaví v letošním roce 20 let od svého vzniku. Jubileum oslaví společenským večerem 18. května od 19 hodin v Domě kultury na Sítné.

www.kladno.cz