ČSSD má recept na snížení cen vodného a stočného, plynu i elektřiny

Ve statutárním městě Kladně se v úterý uskutečnilo setkání čelních představitelů ČSSD s občany, vedením podniku Třinecké železárny Dříň, členy Okresní hospodářské komory Kladno a Českomoravské komoditní burzy i s novináři. Předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku na nich doprovázeli lídr kandidátky středočeské sociální demokracie Jan Hamáček, stínový ministr průmyslu Milan Urban, senátor za zdejší obvod Jiří Dientsbier a  1. náměstek primátora Kladna a kandidát ČSSD do předčasných voleb  Zdeněk Syblík.

Hlavními tématy  byly návrhy ČSSD na snížení cen vodného a stočného, elektřiny i plynu pro malo i velkoodběratele, kde chce sociální demokracie zvýšit ochranu zákazníků zavedením přísnějších regulací s ohledem na národní zájmy občanů České republiky. Podle slov všech přítomných panuje na trhu s uvedenými komoditami chaos bez kontrol, což za minulých vlád vedlo ke zvyšování finanční zátěže pro rodiny, jednotlivce i firmy. Cestu vidí sociální demokracie v ustanovení Rady Energetického regulačního úřadu, která by dostala od vlády ČSSD do vínku vyšší pravomoci. Stínová vláda sociální demokracie předpokládá, že by tak mohlo dojít k úsporám až 20 % nákladů. 
 
Všichni přítomní ochotně odpověděli  i na otázky novinářů, týkajících se  využití vojenského prostoru Brdy, stavbu letiště ve Vodochodech , či zvyšování počtu míst v mateřských školách. K uvedeným tématům se ještě postupně vrátíme. 
 
Text a foto: Metropol