Chládek běžel závod v Lánech, chystá se na maratonskou štafetu

Ministr školství Marcel Chládek se snaží spojovat své pracovní povinnosti s účastí na běžeckých závodech. Při dubnové pracovní cestě na Slovensko se zúčastnil Račianské desítky v Bratislavě a dnes si domluvil setkání s prezidentem Milošem Zemanem, protože se přihlásil na tradiční Běh vítězství v zámeckém parku v Lánech. 

"Vyhledávám šanci zaběhnout si někde závod, je lepší se proběhnout s dalšími lidmi než sám," řekl ČTK Chládek. Během se snaží udržovat v kondici, protože je to pro něj jako politika nejjednodušší způsob sportovní aktivity. "Dá se vyrazit kdykoliv a kdekoliv, nemusíte shánět spoluhráče jako na fotbal nebo tenis," pochvaloval si někdejší fotbalový rozhodčí. 
    
Na startu dnešního závodu na 7,5 kilometru se potkal také se slovenským velvyslancem v České republice Peterem Weissem. Na trati mu utekl, do cíle dorazil v čase 35:26 přibližně o dvě a půl minuty dříve. "Ale snažil jsem se běžet tak, abych se pak rychle vydýchal," poznamenal ministr, který se po doběhu chystal na schůzku s prezidentem Zemanem. Ten účastníkům 42. ročníku Běhu vítězství předával ceny. 
    
Další běžecká akce čeká Chládka hned v neděli, kdy se při jubilejním dvacátém ročníku Pražského maratonu postaví na start na Staroměstském náměstí jako člen štafety. Na celý maraton si prý netroufá, takhle bude mít před sebou deset kilometrů. "Pokud vím, tak bych měl běžet první úsek a předávat herečce Ivě Pazderkové. Zatím nevím, kdo s námi běží jako další," řekl. Podrobnosti se prý dozví v pátek. 
    
Podle informací na oficiálních internetových stránkách závodu by měli být dalšími členy štafety badmintonista Petr Koukal a Polák Andrzej Krzyscin, který skončil druhý při premiérovém ročníku maratonu v Praze v roce 1995. 
 
zdroj: ČTK