Blokové čištění bylo dočasně zrušeno

Kladenský magistrát dočasně ruší blokové čištění v centru města. Důvodem jsou neukáznění řidiči, kteří nerespektují dopravní značky Zákazu zastavení a tím znemožňují úklidové práce.

Pravidelné blokové čištění ulic a komunikací začalo minulý týden v samotném centru města. Již po třech dnech se ale ukazuje, že řidiči v čištěné lokalitě nerespektují dopravní značení, které je zde instalováno až s týdenním předstihem, a fakticky tak znemožňují řádné vyčištění.

Město vozy ponechané v místě prací odtahovat nemůže a nadzvedávat takové množství vozidel je časově i finančně neúnosné.

„Výjimkou bohužel není situace, kdy v čištěné lokalitě parkuje i pětadvacet vozidel a týká se to prakticky celého centra. Abychom obyvatelům blokovým čištěním komplikovali život co možná nejméně, rozdělili jsme blok na dvě části, oproti minulým letům, kdy zde platil zákaz zastavení až do odpoledne. Ale ani toto vstřícné gesto ze strany Města řidiči nerespektují, a z toho důvodu jsme nuceni úklid v centru přerušit,“ sdělil náměstek primátora Vojtěch Volf, do jehož kompetence úklid města spadá.

Blokové čištění se tedy počínaje čtvrtkem 5. dubna v centru města ruší. Začne opět v úterý 10. dubna podle rozpisu, a to v oblasti ulic ČSA směrem k nám. Svobody. Kompletní rozpis blokového čištění na duben je k dispozici v dubnovém čísle měsíčníku KLADNO 2012 a na webových stránkách www.mestokladno.cz.

„Chtěl bych poděkovat těm občanům, kterým není čistota našeho města lhostejná, a na rozdíl od neukázněných řidičů snahu Města o pořádek v ulicích respektují,“ dodal Volf.

www.kladno.cz