Bendla už nechtějí v čele Středočechů

Předseda středočeské ODS Petr Bendl nezískal nominaci své mateřské organizace v Kladně na šéfa regionálního sdružení občanských demokratů. Důvodem byla jeho neúčast na úterním místním sněmu.

Řekl to šéf oblastního sdružení ODS na Kladensku Dan Jiránek. Sněm podle něj nenavrhl na šéfa středočeské ODS nikoho. „Máme úzus, že pokud se kandidovaný člověk k tomu nemůže vyjádřit, tak o něm nejednáme. Bez ohledu na to, kdo to je,“ uvedl Jiránek.

Bendlovi končí mandát v čele regionálního sdružení dne 15. října. Ve funkci ho chce nahradit někdejší šéf poslanců ODS a nynější vnitrostranický oponent premiéra a předsedy ODS Petra Nečase Petr Tluchoř. O nominacích na šéfa regionu v těchto dnech jednají místní sdružení.

Úterní jednání Bendlovy mateřské organizace v Kladně se časově krylo s odvoláním Ivana Fuksy z funkce ministra zemědělství, které Tluchoř označil za hrubý zásah do středočeské ODS a pokus ovlivnit nadcházející volbu vedení regionu. Bendl, který by podle některých informací mohl být Fuksovým nástupcem, na to reagoval slovy, že jde o Tluchořův osobní názor, nikoli postoj středočeské ODS.

www.kladno.cz