Amálce (7) z Doks pomáhají intenzivní rehabilitační pobyty

Dívku od narození provázely zdravotní komplikace. Před pěti lety jí lékaři diagnostikovali CDG syndrom. Jedná se o vzácné dědičné metabolické onemocnění postihující glykoproteiny, což jsou rozsáhlá množství proteinů, které k sobě mají připojeny řetězce cukrů. „Amálka je veselá holčička, která vinou své nemoci nechodí, mluví jen minimálně, ale je to malý čertík. Mentálně je na úrovni 18 měsíčního dítěte. Trápí ji spoustu neduhů, se kterými musíme denně bojovat a jakmile se objeví viróza, je třeba jet na infuzi do nemocnice,“ popisuje onemocnění své dcery paní Renata. 

Dívka s rodiči také pravidelně jezdí na rehabilitace, logopedii a různé terapie. Nejvíce pomáhají intenzivní rehabilitační pobyty, kde cvičí ve speciálním oblečku Therasuit. Takový pobyt vyjde rodinu na několik desítek tisíc korun. „Společnost pro ranou péči, která nám pomáhá naši situaci zvládnout, nám doporučila, abychom zažádali o pomoc nadaci Dobrý anděl. Chvíli jsme váhali, ale nakonec sebrali odvahu a žádost poslali. Díky Dobrým andělům můžeme částečně hradit tyto rehabilitace i různé potřebné pomůcky. Nemoc Amálky mi neumožní vrátit se do práce a z jednoho platu pro ni bylo zajistit kvalitní péči prakticky nemožné,“ vysvětluje paní Renata a pokračuje: „Pravidelné příspěvky nám pomáhají posunout naši dceru ve vývoji dál a náš život je tak jednodušší. Za to všem patří veliké díky!“

Na Kladensku potřebuje finanční pomoc dalších 47 rodin s vážně nemocným dítětem

Jedná se o rodiny, ve kterých se dítě potýká s onkologickým či jiným závažným onemocněním, jako je například chronické selhání orgánů, chronické střevní onemocnění, závažné metabolické poruchy či jiné kombinované postižení. Těmto rodinám pravidelně pomáhá nadace DOBRÝ ANDĚL. Vybrané příspěvky za každý měsíc nadace rovnoměrně rozdělí mezi potřebné rodiny. Výši příspěvků tak ovlivňuje počet dárců i přispěná částka. 

„Rodin, které potřebují finanční pomoc, je mnohem více. Ne každá ví, že u nás může o pravidelné příspěvky požádat. Našim cílem je, aby se tato informace, co nejvíce šířila. Pokud se kdokoliv setkává s rodinou či rodinami, kde vážně onemocnělo dítě, budeme rádi, když se na nás obrátí. Kontaktovat nás může také přímo sama rodina,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace DOBRÝ ANDĚL. 

Staňte se Dobrým andělem

Zapojit se do pomoci můžete i vy. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Vaše příspěvky nadace DOBRÝ ANDĚL odevzdává rodinám do posledního haléře, protože její provoz je hrazen ze soukromých zdrojů zakladatelů a dalších filantropů.

Znáte rodinu s vážně nemocným dítětem?

Doporučte jí nadaci Dobrý anděl. Kontakt je velmi jednoduchý – stačí zavolat nebo napsat e-mail a pracovníci Dobrého anděla již zajistí vše potřebné. Důležité je nebát se ozvat, Dobří andělé rodinám rádi pomohou.